افزایش تولید ماهانه نفت اوپک

آخرین بروزرسانی در: اسفند ۷ام, ۱۴۰۱

خواندن
تولید ماهانه نفت اوپک

تولید ماهانه نفت اوپک در ماه سپتامبر، بنا بر نظرسنجی‌های رویترز، افزایش یافته است.

این نظرسنجی نشان داده است که اوپک در ماه سپتامبر به طور متوسط ۲۴.۳۸ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده است که به میزان ۱۶۰ هزار بشکه بیش از آمار ماه اوت است.

این افزایش عرضه نسبت به ماه اوت همزمان با افزایش نگرانی درباره کاهش تقاضا موجب کاهش قیمت نفت و افت ۱۰ درصدی در سپتامبر شده است.

از میان ۱۳ کشور عضو اوپک، لیبی و ایران از جمله کشورهایی هستند که از مشارکت در پیمان کاهش تولید اوپک پلاس معاف هستند. این در حالی ست که اوپک از سرگیری تولید نفت لیبی را که در ماه‌های گذشته موفق نشده بود ادامه پیدا کند زیر نظر گرفته است.

اوپک پلاس از ابتدای ماه مه، محدودیت عرضه را به منظور کنترل قیمت آغاز کرد و ببه دلیل بهبود تقاضا از اوت، این محدودیت عرضه را به میزان ۲ میلیون بشکه در روز کاهش داد.

میزان پایبندی اعضای اوپک به کاهش تولید، در ماه سپتامبر بیش از ماه اوت بوده است.

این افزایش تولید نشان می‌دهد که اوپک نسبت به ماه ژوئن که پایین‌ترین میزان از سال ۱۹۹۱ بود، به میزان ۲ میلیون بشکه در روز افزایش داشته‌است.

طبق گزارش رویترز تولید نفت لیبی رو به افزایش است و در ماه سپتامبر ۷۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

ونزوئلا نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای اوپک که معاف از کاهش تولید هستند، در این ماه تولید خود را به ۶۰ هزار بشکه در روز افزایش داد.

بیش‌ترین کاهش تولید ماهانه نفت اوپک مربوط به امارات متحده بوده است که در ماه اوت بیش‌تر از سهم خود تولید کرده بود. امارات متحده با این کاهش، افزایش تولید ماه اوت را جبران کرد.

عربستان سعودی، میزان تولیدش را در ۹ میلیون بشکه در روز ثابت نگه داشته‌است.

عراق و نیجریه به طور کامل به توافق پایبند نبوده‌اند اما در این ماه با کاهش تولید، پایبندی خود را جبران کرده‌اند. عرضه کویت نیز ثابت بوده‌است.

شماره خبر: 292
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز)
در حال بارگیری ...
0 دیدگاه
3280 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه