نمایشگاه بین‌المللی ایران کانمین

۱۴۰۲/۸/۱۳ - ۱۴۰۲/۸/۱۶
ایرانتهران
خواندن
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع وابسته

نمایشگاه بین‌المللی ایران کانمین امسال از اهمیت بسیاری برخوردار است. این نمایشگاه توانمندیهای عرصه معدنی کشور را به نمایش میگذارد. کشور ایران از نظر منابع عظیم معدنی یکی از مهمترین کشورهای جهان به شمار می‌آید. با داشتن ۶۸ نوع ماده معدنی و حدود ۱۰۰ میلیارد تن ذخایر اثبات شده و بالقوه در سال ۲۰۱۴ در زمره کشورهای غنی شناخته شد. ایران با داشتن ۱ درصد از جمعیت جهان ۷ درصد از منابع معدنی جهان را در اختیار دارد. مهمترین ذخایر زیرزمینی و معدنی مهم ایران(به غیر از نفت و گاز) عبارتند از: آهن، مس، طلا، نقره، روی، سرب، کرومیت، منگنز، تیتانیوم، اورانیوم، ذغال سنگ، قلع. همچنین سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی مانند فیروزه، گچ، نمک، سیمان، مواد شیمیایی. با توجه به منابع فوق، هرگونه سرمایه‌گذاری اعم از داخلی و خارجی در حوزه استخراج و تخلیص، از مهمترین اقدامات سازنده در راستای افزایش ظرفیت‌های اقتصادی نیل به توسعه پایدار خواهد بود.
دعوت و تشویق سرمایه‌گذاران برای ورود به عرصه معدن، عاملی بسیار مؤثر به منظور تحقق کار آفرینی و اشتغالزایی بوده است. یقیناً از مهمترین اهداف و برنامه‌های عملی وزارت صمت(صنعت، معدن، تجارت) میباشد. این اقدام همچنین باعث تحرک و کارآفرینی در بسیاری از مشاغل جانبی مانند تجهیز فناوریهای تولید مواد فراوری معدنی، تصفیه و تخلیص و بازرگانی(علی‌الخصوص صادرات) خواهد بود.

ایران در منطقه‌ای واقع شده که کشورهای اطراف آن مانند ترکیه و عربستان و حوزه خلیج فارس با توجه به آهنگ رشد و توسعه اقتصادی خود به منابع معدنی نیاز دارند. این در حالیست که کشورهای ذکر شده از نظر ذخایر معدنی بسیار فقیر هستند، حتی با اینکه بعضاً در صنایعی مانند فولاد سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اما مواد اولیه آنها وارداتی است. همین امر فرصتی استثنائی را در اختیار ما برای توسعه بهره‌برداری و استخراج قرار میدهد.
کشور ما با توجه به پتانسیل معدنی خود، از ۷۰ سال پیش اولین کشوری بود که تدریس رشته معدن و زمین‌شناسی را در بین کشورهای منطقه آغاز نمود. در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار نفر مهندس و تکنسین در رشته‌های معدن، متالوژی و زمین‌شناسی را تربیت و آموزش داده است. حضور ده‌ها تشکل صنفی و صنعتی توانمند و فعال در حوزه معدن نیز بسیار قابل توجه و حائز اهمیت است. برخی از تشکل‌های مذکور همچون خانه معدن ایران نقشی گسترده و مؤثر در اقتصاد کشور ایفا مینمایند.
یقیناً نمایشگاه پیش رو که مهمترین رویداد سالیانه کشور در حوزه معدن میباشد، نقش بسزا در ارتباط با تحقق اهداف اقتصادی کشور ایفا خواهد نمود. امید است مخاطبین و علاقمندان به نحوه مطلوب از فرصت موجود بهره‌برداری نمایند.

درباره هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران کانمین ۱۴۰۲

نمایشگاه IranConMin بزرگترین نمایشگاه در زمینه فناوریهای ساختمانی و صنعت معدن می­باشد. این نمایشگاه سالیان زیادی است که با ابعادی بسیار بزرگ در سطح منطقه و به صورت بین‌­المللی برگزار می­شود. IranConMin ۲۰۱۸ مکانی است برای گردهم­ایی و هم­‌افزایی شرکت‌های بین‌المللی با متخصصان و تصمیم‌گیرندگان بزرگ داخلی این دو بخش مهم از صنعت ایران.
نمایشگاه IranConMin فرصتی بسیار مناسب جهت ملاقات با مشتریان قدیمی و پیدا کردن مشتریان جدید است. این نمایشگاه از تاریخ ۱۳ الی ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲(۴ الی ۷ نوامبر ۲۰۲۳) در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد. بیش از ۲۰۰ شرکت محصولات، دستاورد­ها، نوآوری­ها و خدمات خود را در سالن­ها و فضای باز ارائه خواهند نمود. شرکتهای خارجی از ۷ کشور جهان نیز حضور خواهند یافت و همچنین پاویون­های رسمی کشور­های آلمان، چین و لهستان نیز تشکیل خواهند شد. جهت بهره­‌مندی هرچه بیشتر، به صورت همزمان سمینارها و کارگروه­هایی در خلال کنفرانس صنایع معدنی ایران نیز دایر خواهد بود که توسط شبکه معدن ایران و خانه معدن ایران سازماندهی خواهد شد.

علاقمندان و شرکت‌کنندگان محترم میتوانید برای اطلاع از لیست مواد و محصولات معدنی منابع آنلاین آنرا ملاحظه کنید.

اهداف برگزاری نمایشگاه ایران کانمین

 • ارتقای آگاهی از پتانسیل‌های معدنی کشور
 • ایجاد فرصت‌های همکاری و معاملات تجاری
 • ارتقای صنعت معدن و فناوری‌های مرتبط
 • معرفی دستاوردها و نوآوری‌های اخیر در صنعت معدن
 • ایجاد فضایی برای تبادل دانش و تجارب میان صاحبان کسب‌وکار
 • ترویج فعالیت‌های صادراتی و جذب سرمایه‌گذاری در حوزه معدن

دسته‌های کالایی قابل عرضه در نمایشگاه ایران کانمن

 1. معادن سطحی روباز و زیرزمینی
 2. سنگ‌های گرانبهای قیمتی
 3. محیط زیست و صنعت معدن
 4. فناوریهای نوین صنعت معدن
 5. مواد منفجره و تجهیزات انفجاری
 6. پیمانکاران و شرکتهای معدنی
 7. پیمانکاری جاده و راهسازی، پیمانکاری ساختمان
 8. مهندسین مشاور، خدمات ساختمان و تأسیسات
 9. طراحی معادن، خدمات مرتبط بویژه توسعه، پژوهش و تکنولوژی روز در بخش معدن
 10. فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در صنعت معدن
 11. حمل و نقل کالا، کشتیرانی و بنادر بخش معدن
 12. حوزه بیمه در صنعت معدن
 13. سازمان‌ها و مراکز توسعه و تحقیقات

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه ایران کانمین ۱۴۰۲

این نمایشگاه همه روزه از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آبان ۱۴۰۲ دایر است. علاقمندان میتوانند از ساعت ۸ صبح تا ۳ بعد از ظهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران شرکت کنند.
#سایر نمایشگاه‌ها و رویدادها

Article Number: 3769
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 امتیاز)
در حال بارگیری ...
0 دیدگاه
277 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه