نمایشگاه بین‌المللی دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی

۱۴۰۰/۱۲/۲ - ۱۴۰۰/۱۲/۴
ازبکستانتاشکند
خواندن
نمایشگاه ارائه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی

اختصاصی‌ترین نمایشگاه بین‌المللی دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی در شهر تاشکند ازبکستان برگزار می‌شود. نخستین نمایشگاه بین‌المللی در آسیای مرکزی است که در تاشکند ازبکستان افتتاح خواهد شد. حضور مدیران پرتجربه در حوزه اقتصادی در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به رشد و شکوفایی این عرصه کمک بسیار می‌نماید.

درباره نمایشگاه بین‌المللی دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی

این اولین نمایشگاه اختصاصی ارائه و نمایش دستاوردهای صنعتی و تولیدی ایرانیان در تاشکند ازبکستان است. نمایشگاه امسال عرصه‌ای اقتصادی برای رونمایی از دستاوردهای صنعتگران و تولیدکنندگان ایرانی است.

دلایل اهمیت اقتصادی بازار و مردم ازبکستان برای تولیدکنندگان و صنعتگران خارجی و بخصوص ایرانی چیست؟

برای رسیدن به پاسخ این سؤال لازم است مروری بر معیارهای کلیدی در اقتصاد ازبکستان داشت. از طرف دیگر روند رو به گسترش توسعه اقتصادی در ازبکستان سالهای اخیر مورد توجه قرار می‌گیرد.

عوامل مؤثر بر این شاخص کلیدی عبارتند از:

  1. داشتن ثبات سیاسی و اقتصادی: کشور ازبکستان همواره دارای ثبات سیاسی و اقتصادی مناسبی بوده است. حتی در سی سال گذشته دچار نوسانات اقتصادی و سیاسی بزرگی نشده است. بویژه از سال ۲۰۱۶ با رئیس جمهور شدن “شوکَت میرامانوویچ میرضیایف” رشد سیاسی و اقتصادی مطلوبی در داخل و خارج از کشور بدست آورد.
  2. سیستم مالی و پولی- اقتصادی در حال رشد: تراز اقتصاد تجارت برون مرزی کشور ازبکستان بیش از ۱ میلیارد دلار برآورد شده است. بطوریکه در طی این سال‌ها مجموع بدهی‌های جمهوری ازبکستان بیش از ۱۸.۵% تولید ناخالص داخلی فراتر نرفته است.

اهداف نمایشگاه ارائه دستاوردهای تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی

  • ایجاد و برقراری روابط تجاری- اقتصادی برای همکاری با تجار و واردکنندگان کشور ازبکستان
  • شبکه‌سازی تجاری در بازار بزرگ و رو به پیشرفت منطقه جغرافیایی اوراسیا
  • توسعه صادرات غیرنفتی
  • فروش ویژه مشتقات نفتی- پتروشیمی و مواد شیمیایی در بازار اوراسیا
  • عرضه نهاده‌های کشاورزی در منطقه
  • وارد نمودن منطقه آسیای جنوب شرقی بویژه کشور هند در تجارت منطقه‌ای اوراسیا

اکران‌کننده نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مواد شیمیایی و تولیدات ایرانی در ازبکستان

امسال شرکت “سبد طلایی ایرانیان” مسئول برگزاری نمایشگاه ارائه دستاوردهای صنعتی و تولیدی ایرانی در ازبکستان است. طبق گزارشی از خبرنگار عصرپرس جناب آقای مهدی کریم‌خانی مدیرعامل محترم شرکت “سبد طلایی ایرانیان” که این اولین نمایشگاه اختصاصی دستاوردهای ایرانی است. ایشان بیان داشت که این شرکت با دوازده سال سابقه در برگزاری نمایشگاه‌های برون مرزی بدنبال برگزاری چنین نمایشگاهی در این خصوص است.

جناب کریم‌خانی همچنین گفتند حاصل برگزاری چنین نمایشگاهی راه را برای پیشرفت صادرات مواد غیرنفتی تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی باز می‌نماید.

مکان و زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع ایرانی

نمایشگاه بین‌المللی صنایع و دستاوردهای ایرانی امسال در شهر تاشکند در کشور ازبکستان افتتاح می‌شود. این نمایشگاه بین‌المللی از تاریخ ۲ تا ۴ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ در سالن شماره ۱ مرکز نمایشگاهی دولتی شهر تاشکند ازبکستان (Uz Expo) برگزار می‌شود. علاقمندان محترم و گرامی می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه فرمایند.
#سایر نمایشگاه‌ها و رویدادها

Article Number: 1915
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 امتیاز)
در حال بارگیری ...
0 دیدگاه
918 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه