رکورد بالای تولید پالایشگاه های چین

آخرین بروزرسانی در: اسفند ۷ام, ۱۴۰۱

خواندن
افزایش تولید پالایشگاه های چین

به نشانه تقاضای زیاد بنزین، پالایشگاه‌های چین در ماه اکتبر با پالایش ۱۴.۰۹ میلیون بشکه نفت خام در روز، رکورد شکنی کردند.

طبق تفسیر جناب آقای عبدالمجید قوام- عملکرد پالایشگاهی چین در سال ۲۰۱۹ معادل با ۱۷.۲ میلیون بشکه در روز بوده که بالغ بر ۳.۴% نسبت به سال قبل افزایش داشته است. هم اینک پس از بحران تقاضا به واسطه کرونا؛ در ماه اکتبر (ماه قبل) چین توانسته به ۸۲% عملکرد حداکثری سال قبل خود دست یابد که در اینجا از آن به رکورد شکنی یاد شده است.

چنانچه انرژی را پایه محصول ناخالص داخلی بدانیم؛ به عبارتی فرض شود که محصول ناخالص داخلی تابعی از مصرف انرژی باشد و چنانچه مبنای فرضی نزدیک به واقعیت داشته باشیم که مصرف بنزین یا فعالیت‌های پالایشگاهی می‌تواند چشم‌اندازی از روند محصول ناخالص داخلی بدهد، در آن صورت ممکن است بتوان محصول ناخالص داخلی چین در سال ۲۰۲۰ را نسبت به سال ۲۰۱۹ با چنین ضریبی به طور تقریبی محاسبه نمود. بدین ترتیب که اگر در زمینه تولید بنزین، رکورد سال ۲۰۲۰ معادل ۸۲% متوسط سال ۲۰۱۹ باشد می‌توان انتظار داشت که تولید ناخالص داخلی سال ۲۰۲۰ حداکثر ۸۲% مقدار سال ۲۰۱۹ شود. بنابراین برای سال ۲۰۲۰ نمی‌توان چین را در شرایط رشد اقتصادی نسبت به سال ۲۰۱۹ لحاظ نمود. حداقل ۱۸% کاهش در GDP چین را می‌توان برآورد نمود.

با توجه به اینکه GDP آمریکا در سال ۲۰۱۹ معادل ۲۱.۴ تریلیون دلار و GDP چین ۱۴.۴ تریلیون دلار بوده است؛ چنانچه ضریب ۷۸% به GP آمریکا و ضریب ۸۲% به GDP چین اعمال کنیم؛ نتیجه این چنین خواهد شد: آمریکا: ۱۶.۷ و چین: ۱۱.۸ تریلیون دلار. بازهم آمریکا در مقام اول اقتصاد جهان باقی خواهد ماند.

اگر ضریب مربوط به آمریکا را به ۰.۶ تقلیل داده و ضریب مربوط به چین را به ۰.۹ ارتقاء دهیم؛ این دو اقتصاد با یکدیگر برابر خواهند شد.

شماره خبر: 629
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 امتیاز)
در حال بارگیری ...
0 دیدگاه
2359 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه