مواد آزمایشگاهی مرک به همراه خرید و فروش و قیمت روز آنها

آخرین بروزرسانی در: تیر ۱۷ام, ۱۴۰۲

خواندن
مواد آزمایشگاهی مرک

مواد آزمایشگاهی مرک آلمان، گروهی از معتبرترین و با کیفیت‌ترین مواد شیمیایی هستند که در دسته‌های مختلف از نظر ساختار، ماهیت و خواص فیزیکی و شیمیایی دسته بندی می‌شود. همانطور که از نام این مواد آزمایشگاهی بر می‌آید، مهم‌ترین موارد مصرف آن در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های صنایع می‌باشد.

در کنار مواد شیمیایی مرک آلمان با نام دیگری از مواد آزمایشگاهی سر و کار داریم که از برند سیگما آلدریچ هستند. هر دو شرکت مرک و شرکت سیگما آلدریچ جزو معروفترین کمپانی‌های تولید کننده و صادر کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرغوب و باکیفیت محسوب می‌شوند.

استراتژی‌ها و مأموریت‌های شرکت مرک آلمان فقط و فقط بر مبنای کیفیت مواد آزمایشگاهی بوده است. تقریباً اکثر مواد شیمیایی که می‌شناسیم از طریق شرکت مرک آلمان در گرید آزمایشگاهی تولید و به بازار جهانی عرضه می‌شوند. انواع معرف‌های شیمیایی، مواد شیمیایی در حالت مایع و جامد، نمک‌های معدنی و ترکیبات آلی و حلال‌های آزمایشگاهی از طریق همین شرکت تأمین می‌شوند.

از آنجایی که در آزمایشگاه، به دست آوردن نتایج دقیق، صحیح و قابل اعتماد، حرف اول را می‌زند و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، خرید و فروش مواد آزمایشگاهی مرک با تقاضای زیادی روبرو است.

از انواع مواد شیمیایی مرک آلمان در آنالیزهای مختلف، سنتز سایر ترکیبات شیمیایی، آزمایش‌های مطالعاتی و تحقیقاتی و حتی شستشو و تمیز کردن وسایل آزمایشگاه استفاده می‌شود. در شرکت مرک آلمان، بیشتر از ۳۰۰۰۰ ماده شیمیایی و معرف‌های آزمایشگاهی برای تسهیل روند کار در آزمایشگاه‌ها به فروش می‌رسد.

خدمات شرکت مرک آلمان برای تمام شرکت‌های دیگر در کشورهای مختلف با کیفیت بالا در دسترس است. در حقیقت بیشتر از ۱۲۰ سال است که مواد آزمایشگاهی مرک آلمان به عنوان معتبرترین و بهترین منبع برای کاربردهای فوق می‌باشد.

شرکت مرک اکنون به یک برند جهانی و قدرتمند تبدیل شده که از آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی در مورد مواد شیمیایی، انواع داروها و مواد بیولوژیکی یاد می‌شود.

شرکت‌های مختلفی در حوزه فروش و خرید مواد شیمیایی مرک آلمان فعالیت دارند. در کشور ایران نیز مرکز خرید مواد شیمیایی در تهران، مرکز خرید مواد شیمیایی در اصفهان یا مراکز مختلف نمایندگی مرک آلمان در ایران در سایر شهرها، انواع محصولات این کمپانی معتبر را برای مصرف کنندگان تأمین می‌کنند.

آشنایی با دسته بندی مواد آزمایشگاهی مرک آلمان

دسته بندی مواد آزمایشگاهی مرک

از مواد آزمایشگاهی مرک آلمان و همچنین از محصولات سیگما آلدریچ گرید آزمایشگاهی در قسمت‌های مختلف آزمایشگاه‌های علمی- تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت استفاده می‌شود.
در آزمایشگاه با قسمت‌های مختلفی سر و کار داریم. بخشی از آزمایشگاه با حلال‌های شیمیایی در ارتباط است و بخش دیگر به آنالیز دستگاهی مربوط می‌شود؛ ممکن است قسمتی از آزمایشگاه به سنتز مواد شیمیایی جدید اختصاص داده شود.

در آزمایشگاه کنترل کیفیت با تنوعی از مواد شیمیایی مرک سر و کار داریم. آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت معمولاً در شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده محصولات وجود دارند و باید کیفیت محصول را تأیید کنند. در آزمایشگاه کنترل کیفیت، بنابر محصول تولید شده در یک صنعت خاص، از مواد شیمیایی آزمایشگاهی مختلف استفاده می‌شود.

بر اساس توضیحات فوق، انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک آلمان به چند دسته کلی تقسیم بندی می‌شود و هر کدام زیرشاخه‌هایی را در بر می‌گیرند. در این مورد به تقسیم بندی زیر توجه کنید:

  • حلال‌های شیمیایی
  • مواد شیمیایی با ساختار آلی
  • مواد شیمیایی تمیز کننده ظروف آزمایشگاهی
  • معرف‌های شیمیایی
  • واکنشگرهای معدنی
  • نمک‌های معدنی
  • پودر فلزات
  • اسیدها
  • قلیاها

در یک تقسیم بندی دیگر، مواد آزمایشگاهی مرک بر اساس نوع کاربرد آن‌ها دسته بندی می‌شوند. برخی از مواد آزمایشگاهی در یک روش خاص به مصرف می‌رسند.

به طور نمونه حلال‌های شیمیایی برای روش‌های آنالیز دستگاهی نظیر کروماتوگرافی HPLC، کروماتوگرافی گازی، رروش کروماتوگرافی تبادل یونی، دستگاه طیف سنجی UV، دستگاه طیف سنجی NMR و همچنین روش‌های استخراج فاز مایع و استخراج فاز جامد تقریباً شناخته شده هستند.

متداول‌ترین حلال‌های شیمیایی در گروه مواد شیمیایی مرک آلمان شامل حلال استون، اتیل استات، حلال تولوئن، اتانول، متانول، متیل استات، کلروفرم، دی کلرو اتان، تری کلرو اتان، فرمالدهید و DMSO می‌باشند. این حلال‌ها بسیار پر مصرف و پرتقاضا هستند و تقریباً در تمام آزمایشگاه‌های صنایع وجود دارند.

در قسمت بعدی درباره موارد استفاده از هر کدام از مواد آزمایشگاهی مرک بیشتر صحبت می‌کنیم.

نکات مهم درباره حلال‌های شیمیایی مرک آلمان

حلال های شیمیایی مرک آلمان

حلال‌های مرک آلمان، دسته‌ای از مواد شیمیایی مایع هستند که در تمام جهان از نظر قابلیت اطمینان و کیفیت فوق‌العاده بالا، شناخته شده هستند. تمام محصولات و مواد آزمایشگاهی مرک آلمان تحت کنترل دقیق و توسعه مداوم قرار می‌گیرند تا بتوانند نیازهای کیفی آزمایشگاه‌ها را برآورده سازند.

برای اکثر افرادی که با حلال‌های شیمیایی در آزمایشگاه کار می‌کنند، دو فاکتور امنیت مواد شیمیایی و نتایج حاصل از تجزیه تحلیل یک آزمایش بسیار اهمیت دارد.

طیف وسیعی از حلال‌های شیمیایی با کیفیت، توسط کمپانی مرک آماده می‌شود و می‌تواند کاربردهای پیچیده در هر آزمایشگاه را پوشش دهد.

هم برای آزمایش‌های آنالیز دستگاهی و هم برای سنتز مواد شیمیایی مختلف، از حلال‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد دیگری که حلال‌های شیمیایی دارند، استفاده از آنها برای شستشو و تمیز کردن ظروف و لوازم جانبی در آزمایشگاه است. از آنجایی که در هر آزمایش تعدادی ظروف استفاده می‌شود و ممکن است برخی مواد به صورت رسوب در ظرف‌ها باقی بمانند، حلال‌های شیمیایی با کیفیت و با خلوص بالا برای شستشوی دقیق و با بازدهی بهتر به کار می‌روند.

یکی از متداول‌ترین موارد کاربردی حلال‌های آزمایشگاهی مرک، استفاده در روش‌های استخراج تجزیه‌ای است. استخراج فاز جامد تجزیه‌ای و استخراج مایع -مایع، دو روش متداول در آزمایشگاه‌های شیمی تجزیه و شیمی آلی هستند که بر مبنای همین حلال‌های شیمیایی انجام می‌گیرد.

قیمت مواد آزمایشگاهی مرک

قیمت مواد آزمایشگاهی مرک آلمان در دسته حلال‌های شیمیایی به درصد خلوص حلال و تغییرات قیمت مواد اولیه برای سنتز آنها بستگی دارد. قیمت اتیل استات مرک، قیمت تولوئن مرک، قیمت متانول آزمایشگاهی مرک و قیمت اتانول مرک آلمان، هر کدام بر اساس قیمت مواد اولیه که در صنایع شیمیایی به مصرف می‌رسد تعیین می‌شود.

برای شرکت‌های وارد کننده محصولات مرک آلمان و وارد کننده محصولات سیگما، قیمت گذاری حلال‌های شیمیایی با توجه به قیمت ارز و قیمت خدمات ترخیص گمرکی تعیین می‌شود.

عوامل دیگری نظیر قرارداد بلند مدت خرید مواد شیمیایی مرک یا مالیات و غیره نیز در قیمت این محصولات تأثیرگذار هستند.

کاتالوگ مواد آزمایشگاهی مرک به ما چه می‌گوید؟

کاتالوگ مواد آزمایشگاهی مرک آلمان برای هر یک از دسته بندی‌های اصلی مواد شیمیایی اطلاعات زیادی را در صفحات مختلف به نمایش می‌گذارد. اطلاعاتی که از مواد شیمیایی در این مرجع ثبت شده، تمام خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن را در بر می‌گیرد.

زمانی که شما برای یک ماده معدنی یا یک ترکیب آلی از کاتالوگ راهنمای مرک استفاده می‌کنید، در حقیقت به منزله این است که یک کتاب مجزا را درباره این ماده مطالعه کرده‌اید.

یکی از مهمترین اطلاعاتی که در کاتالوگ مواد آزمایشگاهی مرک نوشته شده، ساختار مولکولی و نحوه مصرف و کاربردهای یک ماده خاص است. در کاتالوگ، ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی ترکیب نوشته شده و همچنین به اطلاعات تکمیلی آن نیز اشاره کامل شده است.

درباره یک محصول خاص در کاتالوگ مواد شیمیایی مرک، شما می‌توانید به اطلاعاتی نظیر ایمنی ماده شیمیایی، نحوه بسته بندی، ذخیره و نگهداری، بهترین روش انبار کردن، مسائل ایمنی و زیست محیطی، ترکیبات مشابه، ساختار مولکولی و موارد دیگر نظیر کد شیمیایی cas number و … دسترسی داشته باشید.

کاتالوگ نامبر مواد شیمیایی مرک و سیگما به کاربران کمک می‌کند به کالاهای کد گذاری شده به آسانی دسترسی داشته باشند. معمولاً کتاب مرک آلمان بر اساس حروف الفبا، نامگذاری مواد شیمیایی را انجام داده است تا استفاده از آن راحت‌تر باشد.

کاتالوگ مواد آزمایشگاهی مرک برای انواع مواد آلی و معدنی، حلال‌های شیمیایی و ترکیبات گوناگون که در آزمایشگاه به کار می‌روند وجود دارد.

کاتالوگ مواد آزمایشگاهی مرک

سرتیفیکیت مرک به چه معنا است؟

سرتیفیکیت مواد آزمایشگاهی مرک به معنای گواهینامه یا تأییدیه این مواد می‌باشد. گواهی مواد شیمیایی یا تأییدیه مواد شیمیایی از این جهت اهمیت دارد که به طور مستقیم با صحت و دقیق بودن نتایج حاصل از آزمایش‌ها در آزمایشگاه در ارتباط است.

گواهینامه‌های آنالیز برای ارائه اطلاعات مورد نیاز در مورد یک ماده خاص ضروری هستند. سرتیفیکیت مرک نشان می‌دهد که این ماده چقدر برای به کار بردن در یک روش آزمایشگاهی مناسب است و آیا می‌تواند نتایج معتبری را حاصل کند یا خیر.

موارد فوق، جزء جدایی ناپذیر از مطالعات و تحقیقات در آزمایشگاه‌ها هستند. این موارد هم در آزمایشگاه‌های صنایع شیمیایی و کارخانه‌ها وجود دارد و هم برای آزمایشگاه‌های زیست شناسی و تشخیصی مهم است. در کاتالوگ مواد شیمیایی مرک و سیگما، معمولاً سرتیفیکیت آن ماده درج می‌شود.

قیمت مواد آزمایشگاهی مرک و مواد آزمایشگاهی سیگما آلدریچ

قیمت مواد آزمایشگاهی مرک آلمان و قیمت مواد شیمیایی سیگما آلدریچ به طور متناوب در سایت مرک و سایت‌های معتبر وابسته به این کمپانی بزرگ به روز رسانی می‌شوند.
بر اساس کد محصولات مرک آلمان و نام محصول، قیمت گذاری اعلام می‌گردد. این قیمت‌ها در جدول‌های مشخصی درج می‌شوند و در دسترس شرکت‌های وارد کننده و صادر کننده قرار می‌گیرند.

نمونه‌ای از سربرگ جدول که قیمت مواد آزمایشگاهی مرک را نشان می‌دهد:

قیمت مواد آزمایشگاهی مرک و مواد آزمایشگاهی سیگما آلدریچ

آنچه در جدول فوق مشاهده می‌کنید تنها یک بخش بسیار کوچک از جدول بزرگی است که قیمت‌گذاری مواد مرک را نشان می‌دهد. همانطور که از قسمت بالای جدول متوجه می‌شوید، این قیمت گذاری بر اساس نوع بسته بندی و مقدار ماده اعلام می‌گردد.

از آنجایی که درصد خلوص مواد مختلف، متفاوت است، چند شاخص دیگر نظیر CAS.No و کد HSN برای معرفی ترکیبات شیمیایی مختلف به کار می‌رود. این معیار مشخص می‌کند که درصد خلوص یا حجم محصول چقدر است.

برای محصولات مختلف و مواد آزمایشگاهی مرک، بسته بندی‌های استاندارد با کیفیت بالا آماده می‌شوند و کاملاً مهر و موم شده برای ارائه به بازار جهانی ارسال می‌گردد.
قیمت آنلاین مواد شیمیایی مرک آلمان را می‌توانید از طریق سایت مرجع مرک و در قالب فایل‌هایی که در سایت بارگذاری شده دریافت کنید. قیمت گذاری بر اساس کشور واردکننده و صادرکننده متفاوت خواهد بود.

خرید و فروش مواد شیمیایی مرک و سیگما آلدریچ از طریق وب سایت‌های اینترنتی شرکت‌های وارد کننده مواد مرک و فروشندگان مواد صنعتی امکان پذیر است.
مدیران خرید معمولاً در کارخانه‌ها، صنایع و دانشگاه‌ها به صورت دوره‌ای، لیست مواد شیمیایی مورد نیاز خود را آماده می‌کنند و سپس با شرکت‌های وارد کننده محصولات مرک تماس گرفته و برای استعلام قیمت و خرید اقدام می‌نمایند.

نکات مهم در خرید مواد آزمایشگاهی مرک آلمان و سیگما آلدریچ

خرید مواد آزمایشگاهی سیگما آلدریچ

برای ثبت سفارش خرید مواد شیمیایی مرک آلمان نکات مهمی وجود دارد که شاید کمتر آن را در منابع خوانده باشید یا درباره آن شنیده باشید. برای افرادی که سالهاست در این حوزه فعالیت می‌کنند، شناختن مواد شیمیایی با کیفیت کار سختی نیست؛ اما مسئله برای افراد تازه کار، اندکی فرق می‌کند.

فرض کنید دانشجویان برای تحقیقات آزمایشگاهی خود نیاز به خرید مواد آزمایشگاهی مرک با خلوص بالا دارند. به تنهایی نمی‌توانند این مواد را از کشورهای خارجی وارد کنند، بنابراین با مرکز فروش مواد آزمایشگاهی مرک تماس می‌گیرد و مشخصات مواد مورد نظر خود را اعلام می‌کنند.

برای هر کدام از آزمایشگاه‌ها، در هر روش آزمایش، یک تعریف به خصوص وجود دارد و باید از مواد شیمیایی با ویژگی‌های معین استفاده شود.

به طور مثال درصد خلوص نمک‌های معدنی، نتیجه نهایی آزمایش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین یکی از مهمترین نکات در سفارش این مواد توجه به درصد خلوص مواد آزمایشگاهی مرک است.

نکته دیگر برای خرید مواد آزمایشگاهی مرک و سیگما آلدریچ، در نظر گرفتن حجم مورد نیاز برای انجام آزمایش‌ها است. قیمت مواد شیمیایی مرک در مقایسه با مواد شیمیایی صنعتی، گران‌تر است و بسته بندی‌ها مقدار کمتری دارند.

به طور مثال، شما یک نمک معدنی را سفارش می‌دهید که درصد خلوص ۹۹ درصد به بالا دارد. اگر این ماده جزو مواد گران قیمت باشد، بسته بندی‌ها از ۱۰۰ گرم تا ۵۰۰ گرم متغیر است. برای مواد شیمیایی متداول، بسته بندی‌های ۱ کیلوگرمی و ۵ کیلوگرمی هم وجود دارند.

خرید و فروش مواد آزمایشگاهی سیگما آلدریچ و مرک آلمان برای مواد شیمیایی مایع در بطری‌های شیشه‌ای ظروف پلاستیکی مقاوم و با کیفیت انجام می‌گیرد و بر اساس حجم ماده شیمیایی به مشتری معرفی می‌شود.

برای مواد شیمیایی در حالت مایع، حجم بسته‌ها از ۱ لیتر تا ۵ لیتر متغیر است. در برخی از مواد شیمیایی حساس و گرانقیمت که حالت مایع دارد، معمولاً بسته‌ها کمتر از یک لیتر هستند و بر اساس واحد میلی لیتر گزارش می‌شود. دسته دوم به محصولاتی اشاره دارد که در آزمایشگاه‌های پزشکی و زیست شناسی به مصرف می‌رسند.

خرید آنلاین مواد آزمایشگاهی مرک و استعلام قیمت

خرید آنلاین مواد آزمایشگاهی

با گسترش کسب و کارها در فضای وب، خرید و فروش مواد آزمایشگاهی مرک آلمان و خرید و فروش مواد شیمیایی صنعتی از طریق وب سایت‌های اینترنتی امکان پذیر شده است.

شرکت‌های معتبر وارد کنندگان مواد شیمیایی مرک آلمان و فروشندگان مواد شیمیایی سیگما آلدریچ، هر کدام در قالب وبسایت، محصولات خود را معرفی می‌کنند.

در میان برترین شرکت‌های فروشنده مواد شیمیایی مرک با برندهای مختلفی نظیر راد شیمی البرز، شرکت راد کیمیاگران، شرکت مینا تجهیز آریا، شرکت سفیر آزما، شرکت دایا اکسیر جم و صدها شرکت دیگر برخورد می‌کنیم که یک مجموعه کامل را برای تأمین بهترین مواد آزمایشگاهی تشکیل داده‌اند.

مجموعه شیمیکو، یک مرکز تخصصی برای خرید مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که می‌توانید قبل از خرید، قیمت این محصولات را استعلام بگیرید.

برای اطلاع از قیمت اسید نیتریک مرک، قیمت اتانول و متانول مرک، قیمت استون مرک، قیمت نمک‌های معدنی یا قیمت حلال‌های شیمیایی به صفحه محصولات شیمیکو مراجعه فرمایید.

منابع و لینک های مفید:

https://www.merckmillipore.com/INTL/en/reagents-chemicals-labware/literature-inorganics/inorganic-reagents-catalog/AHSb.qB.ap4AAAFFJA4cWd_N,nav?ReferrerURL=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://www.merckmillipore.com

https://www.rsc.org/merck-index

https://www.ambatraders.com/wp-content/uploads/2020/11/Merck-Price-List-2020-21.pdf

 

شماره خبر: 3220
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 امتیاز)
در حال بارگیری ...
0 دیدگاه
415 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه