کاهش برآورد اوپک از تقاضای نفت

آخرین بروزرسانی در: اسفند ۷ام, ۱۴۰۱

خواندن
نفت-اوپک-خبرنامه-شیمیکو

سازمان اوپک در آخرین گزارش خود رشد تقاضای جهانی نفت را در سال ۲۰۲۱، به دلیل شدت گرفتن کرونا بسیار کندتر از قبل پیش بینی کرد. در ادامه برآورد اوپک از تقاضای نفت را بیش‌تر بررسی خواهیم کرد.

اوپک قبلاً پیش بینی کرده بود تقاضای نفت در سال آینده به ۹۶.۸۴ میلیون بشکه در روز افزایش یابد اما برآورد اخیر این سازمان ۸۰ هزار بشکه کمتر از آن رقم است.

کاهش تقاضای نفت احتمالاً روی تسهیل محدودیت‌های عرضه در سال آینده مؤثر خواهد بود. اما هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.

وزیر انرژی امارات متحده عربی درباره برنامه افزایش تولید در سال ۲۰۲۱ گفت که از نظر آن‌ها این حجم از افزایش متناسب با افزایش تقاضا خواهد بود.

در حال حاضر قیمت نفت به دلیل محدودیت‌های موجود در دوران کرونا کاهش یافته است. هرچند این کاهش در ماه‌های اخیر کمی بهبود یافت، اما به دلیل شدت گرفتن دوباره این همه‌گیری، پیش بینی‌ها از قیمت‌های آینده نشان از نا امیدی دارد.

اوپک همچنین برآورد خود از میزان تقاضای ۳ ماهه چهارم ۲۰۲۰ را به میزان روزانه ۲۲۰ هزار بشکه کاهش داد.

اوپک و متحدان آن برای جبران کاهش تقاضا و بهبود قیمت‌ها، از ابتدای ماه می کاهش تولید نفت را به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز اجرایی کردند و از اول ماه آگوست نیز میزان محدودیت عرضه را به ۷.۷ میلیون بشکه رساندند. آن‌ها قصد دارند با شروع سال جدید میلادی دو میلیون بشکه در روز به تولیدشان اضافه کنند.

در ماه سپتامبر نرخ پایبندی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید، ۱۰۴ درصد بوده است. طبق گزارش رویترز، در صورتی که تقاضای جهانی نفت مطابق پیش بینی‌ها پیش برود و بهبود یابد، اعضای اوپک می‌توانند تولید را در سال آتی به ۳.۸ میلیون بشکه در روز بیش‌تر از ماه سپتامبر افزایش دهند.

شماره خبر: 378
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 امتیاز)
در حال بارگیری ...
0 دیدگاه
3293 بازدید

دیدگاه کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است!

ارسال دیدگاه